Suprug i ja se već tri godine borimo sa sterilitetom. Dijagnoza je oligospermija prouzrokovana smanjenim nivoom testosterona. Urolog je dao terapiju nebido injekcijom + profertil. Posle tri meseca rezultati su značajno poboljšani, 70% aktivno progesivnih spermatozoida, ali svega 8 miliona. Nastavljeno je sa terapijom još tri meseca. Dobio je još jednu injekciju nebido. Sad je rezultat azoospermija. Da li je moguće da je ovo samo kontraindikacija injekcije, tj. ovaj prekid spermatogeneze i da je moguć oporavak?
    Hvala

    Odgovoreno: 16. 06. 2009.

Komentari na pitanje: #31651

    • Postovani, u uputstvu nebida kaze da izaziva azospermiju. . . Ja sam dobio prvo dete bez problema. Zbog problema sa hipofizom primao sam testosteron jer mi je bio neophodan. Ono sto nismo znali je da cu biti neplodan. Posle godinu dana od prestanka i 6 meseci primanja puregona i pregnila povratio sam spermatogenezu. Evo nas sad u pragu na klinici za vestacku oplodnju pozdrav