Poštovani,
    imam jedno naizgled beznačajno pitanje, koje je izazvalo mnogobrojne polemike i nedoumice izmedju studenata medicine a pitanje je: mogućnost erekcije i seksualne funkcije evnuha to jest da li je moguća erekcija kastriranih muskaraca? Stoga bi hteo da razrešite naše nedoumice.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 16. 06. 2009.
    • Poštovani,
      erektilna i seksualna funkcija u evnuha zavise od uzrasta kada je učinjena kastracija i hormonske supstitucije. Kod kastracije pre puberteta recimo uopšte ne dolazi do razvoja prostate kao organa (te kasnije nisu moguća ni njena oboljenja), i dolazi do atrofije genitalija muškarca. Tu je i u slučaju hormonske supstitucije erektilna i seksualna funkcija diskutabilna. U slučaju kastracije nakon puberteta (recimo kod obolelih od karcinoma prostate) ne dolazi do atrofije genitalija. U ovom slučaju sa hormonskom supstitucijom je teoretski moguća erekcija i samim tim seksualna funkcija.