Poštovani,
    suprugu se često javlja svrab na unutrašnjoj strani kožice. Kod urologa je bio pre par meseci sve je u redu osim što mu je nađena ureaplazma kao i meni, dobili smo antibiotike, odradili tu terapiju, i posle nismo išli na kontrolu. Ništa mu nije rekao za svrab, pa me zanima da li je to od mog sekreta kojeg imam dosta, ili je nešto drugo u pitanju. Radimo na bebi, a urolog mu je rekao da 80% muškaraca ima ureaplazmu i da to ni ne znaju pa naprave bebu, dr rečima nije opasno. Da li možete neku kremu da preporučite kada se pojavi taj svrab?
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Poštovani,
      vaš urolog je u pravu. Ako ste u braku duži vremenski period (više od 2 godine) trebali bi da vi i suprug počnete sa pronalaženjem uzroka neplodnosti (pregled urologa, spermogram itd.). Što se svraba tiče vrsta kreme zavisi od uzroka svraba (bakterijski, gljivični itd.) a i niste napisali koju grupu sekreta vi imate. Može pokušati sa ung. kanesten