Postovani
    imam problem sa mokrenjem oko mesec dana i više. Imam 45 god i još uvek redovne menstruacije. Nalaz urina i urino kulture je u redu, uz bešike takođe (rađen nocu u urgentnom) kao i pregled nefrologaginekološki takođe u redu. Čak izvadih i spiralu. Sve je u redu, a ipak nije. Imam osećaj pritiska u donjem stomaku i kao da ne izmokrim do kraja. Kao kad imate upalu bešike. Isla sam i urologu. Pogledao je nalaze i rekao da to nije ništa, da se to dešava ženama u mojim godinama i da nađem lek vasecare koji ja nisam uspela nigde u okolnim zemljama da nađem a većina nikad nije ni čula za taj lek. Onda mi je rečeno da probam sa alfapresom 1 mgx1 al to evo pijem 3 dana, a meni se čini da jedva i izmokrim nešto. Tek po par kapi i to uz dosta napinjanja. Recite mi molim vas šta da radim? Osećaj je vrlo neprijatan, ali nije bolan. Imate li predstavu šta bi to moglo biti i kome da se obratim? Bojim se da nije nešto ozbiljno
    Zahvaljujem

    Odgovoreno: 13. 06. 2009.
    • Poštovana,
      neophodno je da se uradi ultrazvučno merenje postmikcionog reziduuma, pregled urogenitalnog regiona (proceniti prisustvo anatomskog spada), hormonski status. Pregledi se obavljaju kod urologa