Da li mi možete reći šta su to cistocele grupa prva jer mi je to dijagnoza, a simptomi su mi peckanje u uretri, otežano mokrenje (tanji mlaz), napinjanje pri mokrenju i ponekad osetim malo boli, odnosno žigane. Da li ti moji simptomi odgovaraju ovoj mojoj dijagnozi, a cistoskopski nalaz je bio uredan? Imam 40 godina i jedno dete rođeno carskim rezom.
    Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 13. 06. 2009.
    • Poštovana,
      cistocela gr I je dijagnoza koja u zavisnosti od sistema klasifikacije (pop-q, baden itd) pokazuje određeni stepen spada m. bešike. Na osnovu opisanog savetujem da se urade kompletna urodinamska obrada (uroflow, cistometrija itd), kompletni bakteriološki pregledi (urinokultura, bris vagine itd), labaratorijski nalazi.