Pre izvesnog vremena primetio sam promenu blizu korena penisa u vidu čvrste-tvrde mase veličine većeg zrna graška. Bio sam kod urologa i dobio sledeću dijagnozu: induratio penis plastika incip. status post uretroepididimitis. Th dovicin 1x1 pronison 5mg 7dana, 2x10mg 7dana, 5mg 7 dana. U celosti sam primenio terapiju, ali ja nisam video poboljšanje. Na kontrolnom pregledu sam dobio odgovor da se moraju davati neke injekcije direktno u to tkivo, a ako i to ne uspe onda razbijanje uz, a ako ni to ne uspe onda operacija koja nije preporučljiva zbog mogućeg nastupanja impotencije. Šta vi savetujete da radim? Da li da prihvatim injekcije, da li da idem odmah na uz, da li je uopšte to uspešno i kakvi su izgledi? Da ne radim ništa od toga? Rečeno mi je da je ta bolest progresivna i može se tkivo uvećati. Imate li bolji predlog?
    Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 20. 06. 2009.
    • Poštovani,
      mislim da su vam vaši urolozi preporučili uobičajeni tok terapije sa kojim se slažem. Bolest je najčešće progresivna ali ne postoje alternativni načini lečenja osim predloženih.