Da li je potrebno lečenje hipospadije kod petogodišnjeg deteta koje normalno mokri. Jedino otvor uretre nije na vrhu penisa. Dete nije imalo spušten jedan testis, ali je to sređeno. Na ultrazvuku nismo bili i hirurg je samo prokomentarisao da postoje hipospadije, ali da detetu to nista neće smetati samo će mu penis biti malo kriv što mu opet neće smetati (inače glans se ne vidi dobro, jer ne može skroz da se prevuče kožica preko njega, već samo do pola). Da li se kod blage hipospadije kao što je verovatno ova radi bilo kakva hirurška intervencija i da li će ovo smetati detetu u kasnijem polnom životu?
    Hvala

    Odgovoreno: 20. 06. 2009.
    • Poštovani,
      postoje više tipova hipospadije (glandularna, koronalna, penilna, skrotalna) a ja nisam razumeo kojem tipu pripada. Ukoliko je reč o glandularnoj koja je i najblaža najčešće takvi pacijenti nemaju značajnih tegoba osim što je začeće (kod partnerki) znatno otežano zbog lošeg anatomskog položaja meatusa. Javite se dečijem urologu radi dobijanja svih pojedinosti koje vas interesuju.