Poštovani,
    imam 49 godina. Zanima me šta mislite o ovom nalazu: prostatitis, prostata veličine zelenog oraha, jasno ograničena, homogena, žlezdasta.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovani,
      sam nalaz na prostati sa gore pomenutim opisom nije značajan. Dijagnoza prostatitisa je jedna od dijagnoza u medicini koja je najčešće zloupotrebljavana. Prostata je inače organ koji je smešten u dubini karlice, nepristupačan za preglede. Samo zapaljenje ovog organa koje može biti bakterijsko i nebakterijsko se ponekad teško dokazuje. Zato se koristi proba po maeres-stamey-u. Pozdrav