Imam cistu na desnom testisu, tu je odmalena. Veličine je trećine testisa, možda i veća. Zasmetala mi je pre nekih mesec dana. Osećam toplotu u desnom testisu a i boli me mišić desne noge. Testis me ne boli. Otišao sam kod urologa i on je konstatovao, vodena cista. Da to nije ništa i da operacija traje petnaestak minuta. Hteo sam da izvučem još koju informaciju, tipa koliko je operacija ustvari rutinska i da li može da dođe do komplikacija za dalju funkciju testisa. Doktor se naljutio i reko da to nije moja briga i da operacija nije ništa, tim rečima. Zabrinut sam jer cista je vezana za testis žilicama i prilepljena za kanal koji vodi od testisa ka penisu. Molio bih za odgovor koliko je operacija rutinska ili nije i mogućnost komplikacija?
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.

Komentari na pitanje: #30881

    • Postovani: Na levom testisu na ultrazvuku su mi rekli daje cista ja je napipam nekad je manja nekad veca i u poslednje vreme ponekad me boli.Vase misljenje i koji lek da uzimam.Hvala

    • Pozdrav svima, pitam sad ljude ove sto su operisali ciste na testisima u kojoj anesteziji su operisali?

    • Pozdrav svima. Moze li neko da mi kaze koliko traje oporavak? Ja sam to isto operisao prije 3 sedmice, ali me i dalje boli.

    • Vidoje Milić 08. 01. 2018.

      Operisao sam cistu desnog testisa pre godinu dana. Ništa nije strašno i nikakve tegobe ni posledice nemam!

    • Ja sam operisao varicocelu pre dvanest god i operacija je rutinska. Radi se u lokalnoj ili totalnoj anesteziji. Bukvalno sam posle operacije ustao i prosetao. Posle dva dana sam pusten kuci i otisao kuci pesice (kilometar od bolnice) . Posle desetak dana sam normalno funkcionisao. Pre par dana mi se pojavila vodena cista na istom tom testisu, bio kod doktora koji kaze da pijem antibiotike i da nije nista shtrasno. Sve u svemu nista strasno

    • Da li se opreacija obavlja u lokalnoj ili totalnoj anesteziji?

    • I ja imam slican problem. . . . . Imam na levom testisu kao malu al vrlo malu cistu. . . . A mozda i nije cista posto zaista nznm sta je jel nisam isao uopste kod urologa na pregled. . . . . . Da li mi vi mozte reci nesto o ovome ili je pregled kod urologa obavezan. . . . . . Unapred xvala

    • Imam slican problem. Molim vas da mi kazete da li ta vodena cista moze da utice na plodnost?