Poštovani,
    moj suprug ima 37 godina. U braku smo 5 meseci, još nema trudnoće. Uradio je spermogram po uputu mog ginekologa i rezultati su: količina 3c, pokretljivost 40%, br. Sperm. u 1 ccm. 36 000 000< cit. Kol. 108 000 000. U ejakulatu se vidi dosta leukocita. Molila bi vaše stručno mišljenje o ovim rezultatima? Da li ovakav rezultat ne povoljno utiče na eventualno začeće?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 16. 06. 2009.
    • Poštovana,
      to je kratko vreme u braku da bi se započelo sa aktivnim lečenjem steriliteta. Neophodno je uraditi spermokulturu i lečiti infekciju (antibiotik po antibiogramu, preparat cinka i matičnog mleča).