Poštovani,
    moj suprug i ja pokušavamo već 7 meseci da zatrudnim, moji nalazi su u redu. On je radio spermogram i sledeći rezultati: zapremina 3, ph 7,5, konzistencija viskozna, vitalnost spermija nešto slabija, pokretljivost 45% odmah, 40% prog olygosthenospermija, broj 38 x 10 na 6. Nije dobio terapiju. Da li postoji nešto za poboljšanje rezultata.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 06. 06. 2009.
    • Poštovani,
      niste napisali jesu li bakteriološki nalazi uredni i koliko je trajala apstinencija vašeg supruga pre davanja materijala za spermogram. Sedam meseci je kratak period da bi se sprovodilo značajno lečenje sa ovakvim nalazom (bračnim sterilitetom smatra se nemogućnost začeća nakon dve godine bračnog života). Vi možete zatrudneti i sa ovakvim nalazom spermograma vašeg supruga.