Poštovani,
    Moja baka od 70 godina ima već godinu dana problem sa mokrenjem, bolovi, peckanje i povremeno krv u mokraći. Juče je bila na pregledu i nađu cistu u mokraćnoj bešici, vel. 2 sa 3 cm i još opisa njenog izgleda koji ja nisam zapamtila. A volela bih da znam posle operacije (zakazana je 15. juna) šta i kako dalje, jer nam lekar nije o tome ništa rekao. Kada se može znati kog tipa je bila promena na zidu bešike? Da li će simptomi kao što su bol i peckanje posle oper. proći kao i da li se u istom danu kada joj uklone taj tumor može uraditi plastika tj vraćanje u funkciju mišica za kontrolu mokraće?
    Hvala

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      na osnovu simptoma koji ste opisali ne mogu reći tačno o čemu je reč. Ukoliko je na cistoskopskom pregledu viđen tumor onda je indikovana biopsija promene endoskopskim putem i njeno uklanjanje u celini. Tada će se tek nakon pato-histološkog pregleda znati o kom tipu tumora je reč. Što se tiče kontrole mokrenja to nema veze sa tumorom ukoliko se on nalazi u m. bešici već sa kompleksnim mehanizmom kontinencije. Sam tumor ukoliko se nalazi na m. bešici može svojom infiltracijom (zahvatanjem mišićnog sloja) izazvati simptome iritacije.