Poštovani,
    na uz mi je utvrđeno da je prostata heteroehogenog parenhima, promera 26x44x33. Zanima me da li su ovo normalni promeri imajući u vidu da imam 27 godina?
    Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 04. 06. 2009.
    • Poštovani,
      dimenzije prostate koje ste opisali su nešto veće od dimenzija koje bi trebale da odgovaraju vašim godinama, međutim vi niste napisali koje tegobe imate. Samo uvećanje prostate u vašim godinama uz odgovarajuću kliničku sliku najčešće izaziva upalni proces na prostati. Javite se vašem urologu, ukoliko imate tegobe i on će vam uraditi probu po meares-stamey-u.