Poštovani doktore imam 31godinu i imam problem sa noćnim umokravanjem dali se to može resi nekim tabletama.

    Odgovoreno: 27. 09. 2020.
    • nisam doktor kao sto ste oslovili u pitanju, ali se bavim inkontinencijom vec 20-tak godina.

      napravite trodnevni mikcioni protokol i zakazite termin za kod mene za 02.10. jer tada ordiniram u beogradu.

      napravite mikcioni protokol tako sto treba da napravite tabelu sa rubrikama datum, vreme, sta ste pili, koliko ste popili, i koliko ste mokrili. kolicinu mokrace treba da pri svakom mokrenju merite. uzmite obicnu menzuri ili neku posudi sa skalom. prvoga dana zabelezite onako kao je sada. drugog dana i dalje pijte kao sto ste navikli, samo se skoncentrisite da prvi nagon za mokrenje odlozite, tako i drugi nagon, tek kada dodje treci nagon ispraznite besiku i upisite svaki put kolicinu urina.

      pozdrav

      nenad gvozdic