Postovani, prije nekih 10 dana kad sam se vratio sa trcanja posle jela i malog odmora osjetio sam sijevajuci bol iz kuka na preponu, bol bi prosao kad bih se umirio.Nakon par dana identicno samo bez ikakvog naprezanja, pocela su da mi trnu donja ledja i da mi se bol spusta uz nogu, doktor mi je propisao 5 injekcija i rekao da se radi o ukljestenju nerva, meni je vec posle 2 injekcije utnutrost i bol u nozi prosla, medjutim sijevacu bol u preponi je ostao, cak me nekad i desni testis zaboli i imam osjecaj da me boli na dodar, kao i da je malo nekako sve pod nekom nelagodom, naravno bolovi su iskljucivo sijecvajuci, podnosljivi, kratko traju i pojacavaju se kad sjedim.Interesuje me da li to mogu da budu refleksivni bolovi od ukljestenog nerva ili da ipak posjetim urologa? Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 19. 07. 2020.
    • muski, 1999,

      prema opisu i anamnezi koju ste predocili imam utisak da vas problem potice od misica koji se zove m.illiopsoas. u njegovom vretenu ima i jedan nerv koji se zove n.genitofemoralis i odgovoran je i za inervaciju polovine genitalija na starni gde je problem. bol u preponi, koji imate pri sedenju takodje moze da potice zbog anatomske situacije gde taj misic sa dva krvna suda i nervom na putu svog prostiranja prolazi ispod ligamenta koji spaja vrh stidne kosti i greben karlice ( lig. inguinale) u tom predelu treba uzeti u obzir da moze da dodje i do burzitisa iliopsoasa.

      javite se lekaru, mozda i sa ovim mailom da bi mu predocili i ovaj ugao posmatranja

      pozdrav

      nenad gvozdic