Postovanje, imam 39 god i ima problema sa mokrenjem. Cesto dnevno mokrenje sa malom kolicinom urina bez peckanja i zarenja, pocetak mokrenja na cekanju uz napinjanje, urinokultura uredna, nocu se ne budim da mokrim jedino rano ujutro imam potrebu. Da li mozete dati neki odgovor?

    Odgovoreno: 28. 05. 2020.
    • Dobar dan Vam zelim, Sta podrazumevate pod "cesto"? i Sta podrazumevate pod "malom kolicinom"?

      da bi smo imali neku definisaniju sliku problema neophodno je da napravite mikcioni protokol u tri dana za redom. mikcioni protokol (protokol mokrenja) se radi tako sto treba da se zapise vreme uzimanja tecnost, koja tecnost, i kolicina koju ste popili. u jednu posudu koja ima izbazdarene vrednosti kolicine tecnosti mokrite svaki put u ta tri dana i zapisite vreme kada ste urinirali i koju kolicinu ste izbacili. to zapisite i javite se ponovo.  pretpostavljam da se radi o "nervoznoj besici" koju kao takvu mozete da na lak nacin treningom vratite u normalu.

      pozdrav Nenad Gvozdic