Poštovani doktore,

    Potreban mi je savet urologa. U poslednjih 4, 5 dana osećam blago trnjenje u levoj polovini glavića, ne dolazi do potpunog gubitka osećaja u tom predelu niti se utrnulost širi na ostatak organa ili druge delove tela. Više opisujem to kao osećaj blage neprijatnosti, ali mi se nikada do sada nije dešavalo. Nemam nikakvih neprijatnosti prilikom mokrenja niti u stanju erekcije, takođe nema nikakvih vidljivih promena na koži. Nisam imao nezaštićene i neproverene odnose. Imam 37 godina. Ne pijem, ne pušim, ne koristim psihoaktivne supstance i koliko znam nemam nikakvih hroničnih oboljenja. Nisam primetio nikakve druge simptome osim ovog trnjenja i to samo u levoj polovini glavića, najizraženije na dorzalnoj strani. Opet kažem, nikada do sada nisam imao ovakav osećaj, pa sam se zabrinuo, a pošto sam trenutno u inostranstvu, bez mogućnosti da posetim svog lekara u bliskoj budućnosti, rešio sam da se obratim Vama i da pitam da li ovaj simptom može da ukazuje na neko ozbiljnije stanje koje zahteva hitnu posetu lekaru. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 29. 05. 2020.
    • dobar dan,

      predpostavljam da se radi o jednoj vrsti kompresije nerva koji inervise polovinu mosnica i penisa n.iliopsoas (genitofemoralni nerv) i/ ili regionalna nadrazenost nerava u sakranom nivou s3-4, uzroci mogu biti razni, pocevsi od opstipacije koja svojim volumenom tangira pomenute komponente ili da je usled sedenja t.j. skracenja m.iliopsoasa uzrokovana ta vasa problematika.

      ukoliko vam treba vise informacija zakazite termin kod mene za period 15-22.06 i/ ili 27.07 -05.08.2020

      pozdrav Nenad Gvozdic