1. Bol u predelu jajnika

    Pitanje broj: #130790

    Već duže vreme imam bolove u predelu jajnika obostrano i nisko, pored kukova (od zimus) . Lečila sam vaginalne infekcije koje sam imala kod ginekologa po antibiogramu i rezultati su sada negativni, nema bakterija i doktor kaže da jajnici miruju (baš tim rečima) , valjda je mislio da nisu upaljeni. Radila sam krvnu sliku i mokraću i doktorka opšte prakse kaže da je sve u redu. Bolovi su tupi, blagi, ponekad je bockanje ali su svakodnevni i nekad je to na mahove a nekad traje po sat, dva i ometa mi kvalitet života pogotovu što traje mesecima. Da li taj bol može poticati od urinarnih organa, kao na primer pesak? Kako to da proverim? I ako je pesak da li je to trebalo da se vidi na analizi krvi i mokraće? Inače, nemam nikakav proble sa mokrenjem, baš nikakav, niti temperaturu, niti bol u predelu bubrega. Kao mala sam imala problem sa peskom u bubrezima, ali je to tada sanirano, ako je od nekog značaja. Koje bi pretrage trebalo još da uradim?

    Odgovoreno: 10. 09. 2014.
    • Poštovana,
      Vidite da li se radi o kandidijazi pa proverite stolicu na bakterije i gljivice, a možete uraditi i vaginalni i cervikalni bris na kandidu. Uradite i ultrazvuk bubrega i bešike da isključite bolest urinarnog trakta.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #130790

    • Dobar dan. Imam upalu ciste na desnom bubregu koja treba da se operiše ali je odlažem. Sad mi se pojavio bol u desnom kuku, a pre 15 dana sam mokrila krv i popila sam kutiju antibiotika i 5 injekcija primila. Sad a mokrim normalno ali bol u kuku ne prestaje. Da li postoji mogućnost da bol u kuku nastaje od jajnika?

    • Htela sam da pitam , ja sam cistu operisala i izvadjen mi je jedan jajnik ima vec 10 godina i sad ima dva, tri dana kako je drugi počeo da me boli. Sta moze to da bude? Nisam išla kod lekara i nemam  knjižicu.

    • Imala sam upalu desnog jajnika po povratku sa mora, nisam lečila, mislila sam da je prehlada. Pojavio se pojacan gust, beli i obilan sekret. Smatram da se Kanida ponovo pojavila. Stavljala sam vaginalete Mackromir ili kako već, koje mi je dala ginekolog prošli put kada sam imala Kandidu. Prskala sam octani sept. Sada imam bol u ledjima, smatram da su bubrezi. Sta je potrebno uraditi od analiza? Srdacan pozdrav