Pre pola godine nalaz uretre mi je bio pozitivan na strptokokus agalactiae, doktor mi je rekao da se to u sustini ne leci ali ipak mije dao terapiu sa dve vrste antibiotika koja je trajala mesec dana. Sada sam na svoju ruku radio kontrolu i opet je bila prisutna pomenuta bakterija. U antibiogramu je osetljiva na sve antibiotike. Da li je vase misljenje da to treba da se leci? Ja ne osecam nikakve tegobe. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 05. 2012.
    • Poštovani,
      Streptococus agalactiae je oportunisticka bakterija koja cesto kolonizuje debelo crevo i ulazi u sastav
      fizioloske flore digestivnog trakta. Kod imunodeficijentnih osoba cesto naseli urogenitalni trakt i zucne puteve.
      konkretno kod vas ne treba lecenje antibioticima, ali treba jacati imuni sistem.
      za vise o tome se mozete javiti na moj meil ali se obavezno pozovite na broj ovog pitanja.