Postovani, pozivam se na pitanje broj 99465: ja sam na pregledu vec bio i zakazana mi je intervencija i sada se spremam za to. Samo me interesuje da li su posledice uvek dugogodisnje i komplikovane ili cu moci normalno da funkcionisem posle vadjenja katetera i koliko se nosi katerer posle ove intervencije (uretrotomije) . I izgleda da nije bas pametno citati svakakva iskustva po internetu, uglavnom su zastrasujuca, pa sam se zato bas uspanicio, mada moj doktor ima stav kao da je to nesto skoro bezazleno i rutinska intervencija. Hvala na prethodnom odgovoru i hvala unapred i na ovom. Pozdrav

    Odgovoreno: 20. 05. 2012.
    • Poštovani,
      Ako se dobro secam bili ste na ultrazvucnom pregledu gde stenoza ne moze da se vidi.
      ako vam je postavljena dijagnoza stenoze onda se ona resava uretrotomijom.
      kakve ce posledice biti zavisi od duzine stenoze i od mesta stenoze.
      obicno se kateter nosi nekoliko dana, zavisno od slucaja do slucaja.