Postovani, molim vas za vase misljenje o mom sledecem problemu. Naime, osecajuci bol pri zavrsetku mokrenja otisao sam prvo na pregled urina, urinokulture - nalazi ok. Onda sam otisao na ultrazvuk abdomena - ok (sa kalcifikacijama na prostati) . Nakon toga sam otisao kod urologa i uradio i rektalni pregled prostate. Dijagnoza - prostatitis hronicni. . . Uradio sam onda psa, slobodni psa, analizu krvi, opet urinokulturu i urin - rezultati ok, u urinu vise leukocita i bledih eritrocita. Nakon toga sam uradio test na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu. . . Cekam rezultate. Uradio sam i spermokulturu dva puta - prvi nalaz enterokoke i proteus mirabilis, a drugi cekam. . . Urolog mi je dao terapiju. Popio sam ciprocinal i panklav. Na ponovljenoj spermokulturi opet enterokoke. . . Nalaz spermograma ok, osim leukocita kojih ima od 6 do 8 i eritrocita bledih kojih ima 3-4. . . Molim vas i za vase misljenje dok cekam rezultate trece spermokulture i ponovni pregled kod ruologa. . . P. S. Urolog mi nije pregledo testise, a ja sam sada poceo da mislim da nije ona varicocela (ako se tako kaze) , jer citav zivot imam u kozici kao neku venu koja mi nikada nije smetala, i ona se povlaci i pojavljuje sa vremena na vreme (napomena - kada stojim, jer se tada bese ona gleda pregledom) . . . Hvala unapred. . . Pozdrav

    Odgovoreno: 20. 05. 2012.
    • Poštovani,
      Hronicni prostatitis se duze leci.
      varikocela nije uzrok smetnji.
      u terapiju uvedite fitopreparate koji treba da se uzimaju nekoliko meseci.
      ako se izoluju polno prenosive hlamidije ili mikoplazme cije nalaze cekate, onda odnosi
      moraju sa zastitom a leci se i partnerka.