Postovani, lutajuci po internetu nisam uspeo da nadjem slucaj kao moj, pa sam resio da se vama obratim za misljenje. Naime, pre dva meseca prilikom jedne slozene hirurske intervencije kateterom mi je povredjen mokracni kanal. U pocetku su mi doktori rekli da su male tegobe posle vadjenja katetera normalne i da ce se vremenom smiriti. Modjutim, s obzirom da te tegobe nikako nisu potpuno prolazile, javio sam se urologu. Na ultrazvucnom pregledu rekao mi je da su mi bubrezi, prostata i besika potpuno u redu, a da otezano mokrenje koje imam potice samo od povrede kateterom. Ne mokrim krv, nemam lazne nagone za mokrenjem, ne ustajem nocu vise nego ranije, nekada jednom, nekada ni jednom, imam bol pri kraju mokrenja, isprekidan mlaz i potrebno mi je malo vise vremena neko ranije da sa tim zavrsim. Takodje nemam problema sa erekcijom niti u toku odnosa, ali pri kraju kada treba da dodje do ejakulacije javlja se bol. Urolog mi je rekao da se radi o stenozi uretre, zakazao mi je intervenciju, objasnio da se radi pod lokalnom anestezijom i da samo treba taj deo, ugrusak ili nesto slicno, ako sam dobro razumeo, koji koci protok da odstrani. Na internetu uglavnom ima starsnih prica ljudi koji se godinama muce sa buzarenjem, pa sam se malo uspanicio. Interesuje me da li je ovo najbolji i najsigurniji nacin da pocnem da funkcionisem kao ranije, koliko dugo se nosi kateter posle uretrotomije, postoji li mogucnost da imam konstantnih ili cestih problema celog zivota i moze li sve ovo da utice na reproduktivnu fuknkciju? Hvala unapred

    Odgovoreno: 18. 05. 2012.
    • Poštovani,
      Stenoza uretre se vidi pri uretroskopiji ali ne i na ultrazvuku.
      ako sam dobro shvatio vas problem vi se spremate za uretroskopiju i eventualnu
      uretrotomiju. Pri tom pregledu ce se tacno razluciti o cemu se radi i eventualno uraditi
      manja intervencija ako bude bilo potrebe.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #99465

    • Molim za pomoć.
      Iskreno ne znam ni odakle da počnem. Ovako, imam jedan problem od rodjenja, ne mogu da zadržim mokraću kada imam potrebu da idem u wc. Mala mi je bešika i mišić mi ne radi uopšte. Uradila sam puno operacija,  ali neuspešno. Sad sam odlučila da uradim još jednu za 2 meseca koja će mi promeni život ali ne znam kako. Treba da se izborim sa stavljanjem i skidanjem katetra na svaka 4 sata. Skidanje katetra mi je jako bolno. Molim za pomoć i objašnjenje jer se slabo razumem u sve ovo.