Molim vas da procitate dijagnozu i kazete mi nesto vise o problemu. Pre 15 dana sam imao bezbolnu krvavu mokracu i nakon pregleda citoskopijom urolog mi je rekao da imam kancinom besike, i da nije siguran da operaciju (koja ce biti u utorak) moze uraditi laserom. Pitanje je da li je na osnovu svega ovog moguce da doktor vec zna da je rak i da li je moguce da se operacija radi laserom. Dijagnoza: aparatom ch19 se tesko prolazi kroz uretru. Lateralno u lvo i iznad l. Orif. Proliferativni tumor karfiolastog oblika, uske baze dugih rojti i normalne okoline. Dg. Tu vesicae ur nariae molim vas da mi malo pojasnite citav problem. Hvala

    Odgovoreno: 12. 05. 2012.
    • Poštovani,
      Krvavljenje je bilo iz tumora koji vam doktor opisuje posle uradjene cistoskopije.
      takvi tumori su maligni.
      doktor ce tumor odstraniti elektroresekcijom i odstranjeno tkivo tumora ce poslati na histopatoloski pregled.
      ovaj pregled ce pokazati koliko je tumor u dubinu zahvatio zid besike i tacno ce okarakterisati tumor.
      tumor ce se gradirati.
      od svega toga ce zavisiti konacni tretman tumora, odnosno da li ce transuretralna elektroresekcija
      zavrsiti sa odstranjenjem tumora ili ce se traziti dalji tretman/citostatici, novi operativni pristuup. . . /.