Moj deda je operisao prostatu pre godinu dana, nakon operacije nosio je kateter, kateter je skinut nakon vidnog boljitka. Medjutim, sada postoji zadrzavanje urina u besici, to izaziva infekciju i on po zadnjem merenju ima 100000 bakterija. Pio je razne lekove, sada pije nitroksolin forte jer je to jedini lek na koji te bakterije reaguju. Dedi se stanje ne poboljsava, radjena mu je cistoskopija kako bi se kanali prosirili i kako bi urin izlazio normalno. Doktor je posle cistoskopije rekao da nema nista ozbiljno u besici vec da se urin zadrzava unutar nje i to izaziva infekcije. Zanima me vase misljenje, veoma mi je bitno da mi odgovorite i mozda prepoucite nesto sto bi pomoglo mom dedi. Unapred hvala!!!

    Odgovoreno: 11. 05. 2012.
    • Poštovana,
      Nije mi jasno iz vaseg pisma da li deda sada moze da mokri normalno ili je to otezano i u
      tanjem mlazu.
      moguce da je posle operacije doslo do suzenje uretre ali za to mi trebaju podaci.
      deda neka uzima sto vise tecnosti a infekcije neka leci po ab /antibiogramu/.