Hteo sam da vas pitam, danas sam vadio analize posle 15 dana s-ast smanjen mi je od 82 na 46, a s-alt povecan mi je sa 63 na 89. Ostale analize su mi u redu, pio sam alkohol do pre 20 dana sad ne pijem uopste od lekova pijem: vivace za pritisak po jednu tabletu dnevno i uvece po jedan bensedin od 2 mg. Drzim se dijete kako su mi doktori rekli vec 20 dana. Zbog cega mi je uvecan s-alt od 63 na 89

    Odgovoreno: 10. 05. 2012.
    • Poštovani,
      To nije iz oblasti urologije.
      obratite se internisti ili infektologu.
      inace, jetrini enzimi su poviseni kod infekcija hepatotropnim virusima, alkoholizma, trovanja
      hemijskim supstancama, lekovima, solima teskih metala. . .