Postovani, imam sledeci problem: pojavljuje mi se krv u spermi tokom ejakulacije, nekad neposredno pre ejakulacije, nekad nakon ejakulacije u mokraci i to se kasnije iscisti tokom jednog ili dva mokrenja u zavisnosti od inteziteta sexualnog odnosa. Mokrenjem izbacim krvni ugrusak koji se negde stvori i do sledeceg sexa nemam probleme ni bolove sve je normalno. Prvi put mi se to desilo pre 5-6 godina bio sam na urgentnom tamo su mi rekli da dolazi do pucanja nekog kapilara na osnovu onoga sto sam ja opisao nije bilo nikakvih pregleda, urolog je konstatovao hematospermiju. Preporuceno mi je da odmorim od sexa 4 nedelje pa da nastavim normalno. Kasnije se to opet pojavljivalo pa dugo nije pa ponekad opet da bi u zadnje vreme bilo cesce skoro svaki put. Tokom masturbacije ne desava se nikad. Pre 3 godine na vma posle niza testova su utvrdili da imam ureaplazmu i pio sam antibiotike (dovicin) 2 nedelje, nikada vise nisam se testirao na to. Kako bih mogao resiti problem? Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 10. 05. 2012.
    • Poštovani,
      Treba da se javite urologu da se urade osnovne laboratorijske i bakterioloske pretrage, ultrazvuk bubrega, besike i prostate i
      uretrocistoskopija. Eventualno bi trebalo napraviti i endoskopiju debelog creva.
      lecenje bi doslo u obzir posle toga.
      niste naveli godine starosti.
      javite se po uradjenim pretragama.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #99081

    • Meni se desava ista situacija kao u postu iznad. . Uradio sam sva ispitivanja, i ct i uretroskopiju i sve briseve i hormone i sve je u redu. Na uretroskopiji su vidjeli prosiren krvni sud kod kolusa, ili tako nesto. Predlozili su mi apstinenciju 15 dana, pauzirao sam mjesec i sve je bilo ok. Sad mi se javilo opet i to samo od jutarnje erekcije dok sam bio na stomaku. I htio bih vas pitati, obzirom da su mi dijagnostikovani i unutrasnji hemoroidi (kolonskopijom) i pripisane mi tablete avaricon, koje nisam koristio, pa razmisljam sad krenuti s tom terapijom obzirom da lijece krvne sudove u donjem dijelu tijela? Hvala unaprijed