Postovani zeleo bih sa vama da se konsultujem u vezi jednog problema. Pre izvesnog vremena sam isao u laboratoriju da bih dao spermu, da bi mi se uradio spermogram. Tamo sam imao erekciju ali nisam imao ejakulaciju tako da nisam dao uzorak iako sam imao seksualnu apstinenciju od 3-4 dana. Kuci sam probao vise puta ponovo ali mi se ista stvar dogodila. Sa svojom suprugom sam, nakon toga, imao dva puta odnose i imao sam ejakulaciju. Nakon toga sam ponovo pokusao da dam uzorak za analizu ali opet nije bilo ejakulata, uprkos erekciji. Interesuje me vase misljenje, da li postoji fizicki problem ili je problem "u glavi", s obzirom da sam prilikom seksualnog cina veoma uzbudjen a prilikom pokusaja davanja uzorka ne, iako, ponavljam, imam erekciju. Molim vas za pomoc i savet.

    Odgovoreno: 10. 05. 2012.
    • Poštovani,
      Ako ste do sada imali normalne ejakulacije sa normalnom kolicinom sperme da kazemo
      da je ova nova situacija psihogene prirode.
      mozda bi trebalo kod urologa na pregled da idete da se kojim slucajem ne radi o zapaljenskom
      procesu na prostati.
      u slucaju da ovakva situacija duze potraje u obzir bi dosla i uretrocistoskopija sa namerom da se vidi
      usce ejakulatornog kanala u uretri.
      predlazem vam koriscenje fitopreparata.