Prosli mesec radila sam inseminaciju i nije uspela. Prethodno uradjene sve potrebne analize. Da li sa ovakvim spermogramom mogu zatrudneti putem inseminacije. Rezultati su: duzina apstinencije 4 dana, likvefakacija 19 min, konzistencija normalna, zapremina 2, 1, ph 7, 8, fruktoza 1, 0 (+) , aglutinacija neg. , broj spermatozojida 22, 0, pokretni 70, 00, slabopokretni 2, 0, nepokretni 28, 0, normalne 68, 0, patoloske forme 32, 0, leukociti 3-4. Unapred puno hvala.

    Odgovoreno: 10. 05. 2012.
    • Poštovana,
      Ako se 22 broj spermatozoida koji ste dali odnosi na 22 miliona onda je spermogram vaseg supruga
      normalan. Normalan je i procenat pokretljivosti kao i procenat spermatozoida normalne gradje.
      medjutim broj leukocita govori za postojanje infekcije.
      ali ako onaj broj 22 znaci da u 1 ml sperme ima samo 22 spermatozoida, onda mora da se radi neki drugi tretman
      oplodnje/inseminacija ili jos bolje icsi/.
      zato trazim da se spermogram posalje skeniran.