Moj sin ima 8 i po godina i doktorka pedijatar mu je konstatovala migrirajuce testise. U toku pregleda nisu bili spusteni, ali dete mi kaze da testise cas napipa, cas ne. Molim vas objasnite mi problem. Da li je operacija neophodna i obavezna? Pozdrav zabrinuta mama

    Odgovoreno: 10. 05. 2012.
    • Poštovana,
      Migrirajuci testisi su testisi koji "setaju -iz skrotuma do trbuha"posto se nalaze u kilnoj kesi.
      cesto ne moraju da se operisu jer oni u pubertetu izrastu toliko da od tezine spadnu u skrotum
      na svoje normalno mesto.
      zato ce vase dete pregledati deciji urolog-hirurg koji ce proceniti da li se dete mora operisati ili ne.