Postovani, u uroinokulturi mi je pronadjena bakterija staphylococus spp. Koagulaza negativan, htela bih da znam o kakvoj je bakteriji rec, kako se ona dobija, i koliko je dugo lecenje. . ?? Imam 18 godina, pre toga sam dugo imala eserihiju coli, molim vas odgovorite mi, hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 05. 2012.
    • Poštovana,
      Stafilokoke su gram pozitivne bakterije koje normalno kolonizuju kozu i sluzokozu ljudi.
      postoje 23 vrsta od kojih samo tri izazivaju bolest kod ljudi.
      stapilokokus spp. Ne spada u patogene vrste te njeno prisustvo ne zahteva lecenje.