Postovani. Moja majka je pre dve godine zracena od karcinoma grlica materice. Nije operisana samo je bila zracena, sada posle dve godine pojavilo se ostecenje debelog creva procurelo je vaginalno. Ugradjena je kolestoma, prilikom operacije stavljen joj je kateter koji je i onako vec osteceno mokracnom besikom ostetio jos vise i sada me mok. Besika isto probila pojavila se rupa i ona curi vaginalno i ima jake bolove i pece. Ugrolog joj je sada prepisao lek panklav, i preparat uroren, medjutim bolovi i dalje traju. Po vasem misljenju kako bi lecenje trebalo da bude. S postovanjem cerka sonja.

    Odgovoreno: 01. 05. 2012.
    • Poštovana,
      Sada kod stvorenih fistula treba opste stanje majke popraviti da bi se za neko vreme
      stvorili uslovi za eventualno operativno lecenje veziko vaginalne fistule.
      to se moze postici koriscenjem suplemenata pored lekova koje vec koristi i promenom
      nacina ishrane.
      za vise se mozete javiti na moj meil: bocokic@gmail. Com
      obavezno se pozovite na datum i broj ovog pitanja.