Postovani, odgovorili ste mi na pitanje br 98060, hvala na odgovoru, zamolio bih vas ako nije problem da mi protumacite urin, i krv, vas kolega mi je rekao da je ozbiljna upala prostate, i dao mi je lek th conprosta da pijem mesec dana 3x3 tablete dnevno, molim vas recite mi sta to znaci ozbiljno, da li moze neka bolest tipa rak prostate ili slicno da bude, ili da ne mogu da imam dece, inace imam 26 god, ne pusim, pijem samo u drustvu i to iskljucivo pivo, u normalnim kolicinama, jako me interesuje da li halmidija posto su mi simtomi slicni moze da se dobije bez odnosa, ili iskljucivo sa odnosima, a rezultati krvi i urina su sledeci. . . . . . . . . . . . Sedimentacija-4 mm/h, wbc-5, 40 g/l, lym 1, 90 g/l, mid 0, 30 g/l, gran 3, 20 g/l, lym% 36, 2% , mid% 6, 2% , gran% 57, 6% , rbc 5, 17 t/l, hgb 141 g/l, hct 0, 420 l/l, mcv 82, 0 f/l, mch 27, 3 pg, mchc 334 g/l, rdw 12, 8% , plt 245 g/l, pct 1, 9 ml/l, mpv 7, 8 fl, pdw 46, 50. . . . Urin. . . . . . . . Izgled-mutan, boja-zuta, ph 0, 0, proteini neg (-) , glukoza neg (-) , urobilinogen normal, bilirubin neg (-) , nitriti neg (-) , sediment urina po vidnom polju leukociti-dosta, epitelne celije 12-14, sluz-dosta, bakterije-masa, biohemija-1, urea 6, 92 mmol/l, kreatinin 90 mmol/l. . . . . . . . . . . Doktore hvala vam u napred

    Odgovoreno: 01. 05. 2012.
    • Poštovani,
      Mladi ste za rak prostate.
      hlamidija se prenosi polnim putem sto znaci da bez odnosa tesko da moze da se
      zaradi.
      u nalazima sediment urina nije dobar jer je nadjeno dosta leukocita i masa bakterija.
      treba uraditi urinokulturu i leciti se po antibiogramu.
      pored comproste treba da pijete i antibiotike i probiotike.