Poštovani, molim vas da date vaše profesionalno mišljenje o nalazu koji vam šaljem u prilogu. Najviše me interesuje opis za likvefakciju i konzistenciju. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 04. 2012.
    • Poštovana,
      I pokretljivost i morfologija spermatozoida su u granicama.
      takodjer i leukociti.
      likvefakcija je produzena sto bi bilo posledica disfunkcije prostatae-najcesce
      hronicnog prostatitisa.
      kozistencija je subjektivno merilo laboranta. Mozda se mislilo na viskoznost. Odnosi se na gustinu
      ejakulata od cega zavisi pokretljivost spermatozoida. Poremecaj vizkoznosti je takodjer znak disfunkcije
      prostate.
      predlazem da ispitate briseve uretre na hlamidiju, obe mikoplazme i da uradite spermokulturu.