Postovani, imam 35 godina. Posto supruga ima problema sa neredovnim ciklusom, i lecenje je u toku, meni je takodje receno da proverim spermogram. Spermogram je dobar ali je izolovana bakterija enterococcus spp u velikom broju. Imam tri pitanja. Kako se leci ova bakterija? Da li smemo da imamo odnose dok se bakterija ne izleci? Da li to moze lose da utice na suprugu? I ako imamo odnose, da li ova bakterija moze da otezava oplodnju? Unapred hvala!!!

    Odgovoreno: 26. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Antibiotici po antibiogramu koji ste dobili uz spermokulturu.
      odradite jos: urinokulturu, briseve uretre na bakterije i gljivice, hlamidiju i obe mikoplazme
      odnosi neka budu sa zastitom dok traje lecenje. Ako se izoluje polno prenosiva klica leci se i supruga.
      bakterija sigurno deluje negativno na spermatogenezu.