Postovani, da li je urinokultura test, koji sluzi samo za otkrivanje bakterija u mokraci ili podrazumeva i otkrivanje gljivica? Konkretno, moj nalaz glasi: vrsta uzorka: urinokultura bakterija: zasejane podloge ostale su sterilne da li to znaci da nemam ni bakterije, ni gljivice u mokraci ili je potrebno da uradim mikoloski pregled mokrace, da bih video kakva je situacija sa gljivicama. Hvala.

    Odgovoreno: 26. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Urinokultura podrazumeva bakterioloski pregled mokrace.
      podloge koje se koriste su za kultivaciju bakterija.
      za gljivice je potreban poseban mikoloski pregled.