Poštovani, zamolio bih vas za preporuku najbolje terapije za moj zdravstveni problem. U toku leta prosle godine imao sam e. Koli u mokraći i spermi. Nakon terapije (gentamicin inekcije 10 dana i citerala 500mg dva puta dnevno 14 dana) splasnuli su simptomi neprijatnosti u delu prostate ka čmaru i blage napetosti nakon ejakulacije. Nakon prve kontrole (novembar 2011) nalaz je bio sterilan. Nakon druge kontrole (januar 2012) pronadjen je e. Coli i enterokokus spp. Nakon trece kontrole (mart 2012) pronadjen je e. Coli i enterokokus spp u većem broju. Antibiogram za e. Coli osetljiva na: ampicilin, amoksiklav, cefaleksin, cefiksim, ciprofloksacin, tetraciklin, gentamicin, sulfometaksazol-trimetoprim. Antibiogram za enterokokus spp osetljiva na: penicili, ampicilin, amoksiklav, ciprofloksacin.

    Odgovoreno: 25. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Kao sto vidite posle svakog lecenja bakterija je opet tu.
      znaci ako nemate prevelike tegobe ne morate antibiotike ni da uzimate.
      naucite da koristite dosta tecnosti. Radite na jacanju imuniteta pravilnom ishranom i
      koriscenjem suplemenata.
      za vise imate moj meil.