Uradio sam spermogram i dijagnoza mi je oligospermija. Može li mi neko pojasniti koliko je loša situacija i da li ima nade za oplodnju prirodnim putem jer već duži vremenski period pokušavamo bezuspešno. Osobine ejakulata: zapremina ejakulata u cm 4, 3 vreme razvodnjavanja 38 min. Viskozitet razvodnjen, ph vrednost 8. Poretljivost i broj spermatozoida: normokineza 10% , hipokineza 45% , anikineza 45% broj u 1 cm 30625000 u celom ejakulatu 131687500 normalne forme 17% , patološke forme: glava34% , vrat 16% rep 33%

    Odgovoreno: 23. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Uvek trazim da spermogram bude skeniran zbog pravilnog tumacenja.
      ovo sto ste poslali ne sadrzi sve parametre spermograma.
      pokretljivost je zadovoljavajuca ali je broj spermatozoida normalnog oblika smanjen.
      broj je uredan, a kazete oligospermija.
      posaljite na moj meil: bocokic@gmail. Com
      skenirani spermogram. Pozovite se na broj ovog pitanja.