Problem sa mokrenjem se pojavio 2005 godine i na pregledu kod urologa konstatovano je uvecanje prostate ultrazvukom i pregledom. . . Kao posledica jake prehlade. Leceno je ali i povremeno su se manifestovale posledice kao sto su nocno mokrenje (tri-cetiri puta) ili tanak mlaz sa prekidima. . . . U periodima se to ponavlja nekada slabije, nekada vise. . . U toku dana je uglavnom normalno. . .

    Odgovoreno: 24. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Niste naveli godine sto je veoma bitno za terapiju prostate.
      treba da uradite laboratorijske preglede krvi i mokrace ukljucujuci i psa/tumorski marker za
      prostatu/. Takodjer i ultrazvucne preglede bubrega, besike i prostate.
      dnevno uzimajte dva -tri litra vode.
      u zavisnosti od vrednosti uradjenih nalaza treba uzimati lekove.
      mozda antibitici i uroantiseptici, alfa blokatori u pocetku.
      koristiti fitopreparate kasnije.
      na kraju, ako su smetnje velike, prostata se moze i operisati. Naravno ako se radi o benignom procesu.