Poštovani molim vas da mi protumačite nalaz spermograma mog supruga, voleli da čujemo vaše mišljenje, jer kod lekara ide tek sledeće nedelje. [b]makroskopski nalaz [/b] koagulacija da likvefakcija 20 min (ref. Vred. 15-20) izgled beličast volumen 5, 5 (ref. Vred. 2. 0-7. 0 ml) ph 8, 0 (ref. Vred. 7, 2-8, 0) [b]mikroskopski nalaz[/b] broj spermatozoida (ml) 76, 5 (ref. Vred. >20) broj spermatozoida (v) 420, 75 (ref. Vred. >50) progresivno pokretni 30 (ref. Vred. >25 jed. Mlu/ml) pokretni spermatozoidi 10 (ref. Vred. <10 jed. Mlu/ml) nepokretni spermatozoidi 60 (nema referentne vrednosti) leukociti 20-25 (ref. Vred. 0-15 mlu/ml) eritrociti 2-3 (nema referentne vrednosti) aglutinacija + viskoznost jako povišena [b]spermocitogram[/b] normalne forme 68 (ref. Vred. >60 mlu/ml) abnormalne forme 32 (ref. Vred. <40 mlu/ml) glava 12 vrat 2 rep 18 hvala unapred

    Odgovoreno: 24. 04. 2012.
    • Poštovana,
      Molim da mi se spermogrami salju skenirani.
      lako je smanjen procenat pokretljivih a procenat normalnih oblika je u granicama.
      medjutim povecan je broj leukocita, sto govori da postoji infekcija i da je ona
      uzrok ovog poremecaja spermograma.
      infekciju treba istraziti i zatim pravilno leciti, nakon cega se ocekuje oplodnja prirodnim
      putem.