Nedavno mi je ultrazvukom abdomena otkriveno da ima 3 bubrega. Nisam ponovo isla na pregled da bih to potrdila, pa me zanima zasto dolazi do takvih "anomalija" i kakve posledice mogu da budu? Napominjem da nemam nikakvih tegoba vezanih za bubrege, osim ucestale potrebe za mokrenjem od detinjstva. Hvala

    Odgovoreno: 21. 04. 2012.
    • Poštovana,
      To su urodjene anomalije.
      kod vas se zapravo ne radi o tri bubrega vec samo o tome da je jedan udvojen.
      inace je to cesta anomalija. Nekih posebnih smetnj necete imati. Potrebno je samo
      povremeno ultrazvucno i laboratorijsko pracenje.