Postovani, molim vas za strucni savjet. Vec godinu ipo imam problem sa urgentnim mokrenjem pri najmanjem osjecaju svjezine, da ne kazem hladnoce. Bakterija na urino kulturi nikada nije bilo, a cesto sam ih radila. Na pregledu urina 4-8 leukocita, nesto bakterija. Ginekoloski nalazi uredni (hlamidije, mikoplazme, ureaplazme, bris, papa) kompletna krvna slika sa svim detaljima uvijek je dobra, s tim sto se sedimentacija cesto povecava i do 28. Lijecili su me ciprofloksacinom, dovicino, nitrofurantoinom-jedino dok sam pila nitrofurantoin simtomi postaju blazi, a pila sam ga dva mjeseca svaki dan po 2 tablete. Pijem i dosta tecnosti. Ispila sam puno lijekova i ne mogu vise da se trujem-zeludac mi reaguje. Na brisu su mi zadnji put u direktnom mikroskopskom uzorku nasli leukocite u vecem broju i mijesanu bakterijsku floru uz ocuvanu mikrofloru lactobaccilus. Ponekad na intimnim djelovaim koza mi postaje suva i kao da pukne po malo i to je sitno i prodje brzo kad se namaze obicnom kremom. Sve ovo mi se pocelo desavati sa ovom urinarnom infekcijom koju niko od doktora nije siguran sa cime da poveze, a kod boljih sam bila. . Molim vas da me posavjetujete ako imate neku ideju. Prilikom mokrenja nemam ni pecenje, ni bol. Svrab nikad osim malo na cmaru ponekad. Higijena mi je uvijek bila besprekorna. Sta mi savjetujete. . . Unaprijed zahvalna.

    Odgovoreno: 20. 04. 2012.
    • Poštovana,
      Uradite pregled stolice na bakterije i gljivice i odredite grupu vaginalnog sekreta.
      sa nalazima se javite na moj meil: bocokic@gmail. Com
      obavezno se pozovite na broj i datum ovog pitanja.