Molim vas da mi protumacite sledeci nalaz spermograma: apstinencija 4 dana, koagulacija: da, izgled: belicast, volumen: 1, 8ml, likvefakcija: 12 min, viskoznost: normalna, ph: / (ref. Vr. 7, 2-7, 8) , broj spermatozoida u 1ml: 185, poktretljivost: posle 1sat: aktivni 25% , u mestu 10% , nepokretni 65% , posle 3 sata: aktivni/% , u mestu/% , nepokretni/% , aglutinacija: ++, leukociti: 4-6, eritrociti: 5-7, normalne forme: 47% , abnormalne forme: 53% , glava: 33% , vrat: 05% , rep: 15% . Unapred hvala

    Odgovoreno: 22. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Spermograme trazim da se posalju skenirani.
      ako sam dobro razumeo kod vas je lako smanjen procenat pokretljivih spermatozoida.
      poviseni su leukociti u sedimentu, sto govori za najverovatniju infekciju.
      to treba istraziti a potom leciti.