Postovani, spremam se za vto (u prosloj sam dobio sina, idemo po drugo dete) , i prilikom potrebnih analiza ustanovljena mi je bakterija enterococcus spp u ejakulatu. Zenin ginekolog je preporucio panklav 2x (pio sam ga nedelju dana) i bakterija je i dalje prisutna (analiza je uradjena cetvrti dan od prestanka uzimanja terapije) . Sad sam uz konsultaciju apotekara i prilozenog biograma poceo piti ciprocinal 500mg (2 kutije) 10 dana 2x1. Da li je to ispravna terapija?! Naziv atnimkrobnog leka b1 amoksicilin s amoksicilin+klav. Kis s gentamicin s eritromicin s ofloksacin s ciprofloksacin s tetraciklin r hloramfenikol s srdacan pozdrav i hvala! Damir iz subotice

    Odgovoreno: 13. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Uzimate antibiotik na koji je klica s osetljiva i tako je teoretski ispravno.
      ali ako znamo da je prostata zlezdano misicni organ, sto ce reci da se sastoji od bezbroj sitnih zlezdica koje luce sekret i mnostva kanalica kojima se taj sekret prenosi a u krvotok prostate ne mozemo napraviti potrebnu
      koncetraciju antibiotika da unistimo klice, onda je potpuno jasno zasto je klica prisutna u svakom pregledu.
      ne kaze se dzabe "jednom prostatitis stalno prostatitis".
      zato ja imam malo drugaciji pristup lecenju a sustina je u tome da se ojacaju imune snage samog organizma
      kako bi nase odbranbene celije uspele da se izbore sa infektom-uljezom. Kako to postici-to je veliki problem.