Ehosonografski nalaz moga oca 1939 godiste vezanog za prostatu je sl. Prostata velicine 50x50 mm sa heterogenim i nejasnoogranicenim delom velicinom 21mm koja prominira u lume besike. Uradjena biopsija znaci hronicnog prostatitisa. Zadnji nalazi psa sl. Free rsa 28% , psa-hub 5. 09ng, free rsa 1. 44ng. Molim za vase misljenje

    Odgovoreno: 07. 04. 2012.
    • Poštovana,
      Prostata je nesto vecih dimenzija. Srednji rezanj prostate raste prema mokracnoj besici.
      uradjena biopsija prostate ne ukazuje na maligni proces a takodjer i vrednosti psa.
      potrebno je uraditi uretrocistoskopiju, a u zavisnosti od smetnji razmisljati i o
      operativnom lecenju prostate.