Otac mi je nakon bolova u desnom delu iznad bubrega dobijo dijagnozu sa ultrayzvuka hidronefrosis i limfadenopatija pelvicis. Molim vas, saljem vam tumor markere, objasnite mi koliko je ozbiljna situacija i da li se slazete da se radi dalje biopsija kako je lekar predlozio. Puno hvala

    Odgovoreno: 05. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Poslali ste mi psa i fre psa a to su tumorski markeri za prostatu. Oni su poviseni i treba da se uradi biopsija
      prostate. Ali pre toga treba uraditi skener ili magnetnu rezonancu abdomena kako bi se razjasnila
      situacija opisana na ultrazvuku. Nemam tacan uvid u situaciju ali moje kolege ce to sigurno
      razjasniti. Mozda treba eksplorisati i debelo crevo a treba sigurno uraditi i scintigram skeleta.