Postovani, molim vas da mi odgovorite na pitanje da li se moj problem moze resiti samo operacijom ili ima i drugih nacina. Naime, problem moj je poceo pre sest meseci kada sam poceo da izbacujem manju kolicinu ejakulata nego ranije ali nisam reagovao dok mi pre tri meseca nisu poceli i problemi sa besikom, u smislu kao da ne mogu da ubrzam mlaz, kao da mi je oslabio misic besike. Na ultrazvuku su mi rekli da imam rezidualni urin, 64 ml, i morao sam da uradim sve analize. Vadio sam krvurinokulturaprovera secera, sve je u redu. Onda sam pre neki dan uradio uroflow i rezultat je sledeci: voided volume 428 ml, max flow rate 15, 6ml/s, average flow rate 8, 8ml/s, delay time 17 s, voiding time 51 s, time to max flow 24 s, flow time 50 s, residual urine 10ml. Dijagnoza-uroflow ukazuje na sumnju na sklerozu vrata m. Besike. Rv 10 ml. Ima hipertrofiju detruzora. Takodje sam poceo da osecam i promene sto se tice stolice, iso kao sa besikom, ne mogu da izbacim sve, kao da mi je i tu neki taj misic oslabljen, mada ne znam da li to ima veze isto sa besikom. Imam 27 godina, i nisam ima nikakve povrede ili tako nesto. Doktor mi je rekao da pijem dva meseca tamsol pa da odem na kontrolu. Da li je tu operacija ne izbezna? Nemam ja neke narocite probleme u mokrenju, samo osecam promene, kao sto je slabiji mlaz i slabija besika kao i to da je ejakulacija i dalje slaba. Hvala unapred

    Odgovoreno: 05. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Skleroza vrata besike se retko javlja u 27 godini, pa ne verujem da je i kod vas.
      mislim da bi trebalo regulisati stolicu ishranom i suplementima.
      neki je problem i sa prostatom/prostatitis/a na sta ukazuje smanjena kolicina ejakulata
      pa bi se i to moglo sanirati.
      mozete se javiti na moj meil.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #97394

    • Imam 47 godina. Vec 3 godine pijem tamsol ali izgleda da moj problem nije prostata. Ustajem u proseku 5 puta noću, pocetak mokrenja je usporen i mlaz je slab. Na ultrazvuku su nalazi prostate i besike uredni, psa je u redu. Procitao sam vase odgovore u vezi skleroze vrata mokracne besike, pa imam slobodu da vas pitam za misljenje. Savet i preporuke jer jako tesko funkcionišem jer sam stalno bez pravog sna nocu. Unapred zahvalan