Pre sest dana sam uradio nalaze spermokulture i brisa uretre-rezultat je e. Coli u velikom broju-ne pise u rezultatima kolicina samo konstatacija u velikom broju. Dobio sam i antibiogram i s-oznaka je za sve antibiotike osim roksitomicina. Sto znaci da amoksicilin i klavulanska kis, cefalexin, cefahlor, ceftriakson, gentamicin, norfokslacin, ofloksacin, ciprofloksacin i azitromicin dijeluju na bakteriju. Posto sam tu bakteriju imao 2005 godine isto u spermokulturi i uretri nasao sam izvestaj od urologa koji mi je bio dao terapiju tada longaceph 2. 0x1-osam dana a potom palitrex 2x2 slececih 10dana i alphapres 1x1 do kontrole, otisao sam u apoteku ali kad su mi rekli da je longaceph u inekcijama i da je jedna doza 400 din ja sam odustao. Na svoju ruku sam poceo da pijem panklav 1000 dva puta dnevno i danas mi je vec 5dan htio bih da mi kazete da li bih trebao posle jedne kutije panklava koja traje sedam dana uzeti jos neki antibiotik. Takodje sam kupio kapsule brusnice u prahu i pijem je tri puta dnevno jer sam nasao na internetu da sprecava zadrzavanje bakterije. I takodje posle koliko dana od zavrsene terapije bih trebao da ponovim rezultate? Hvala unapred

    Odgovoreno: 05. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Panklav deset dana i jos neki antibiotik sa s liste drugih deset dana.
      uz te antibiotike uzimajte probiotik.
      po zavrsenoj antibiotskoj terapiji uzmite po jednu kutiju paraprotex tab. I probiobalance tab.
      terapija ovim preparatima traje dva meseca. Posle toga proverite spermokulturu.
      videti na www. Suplementi-srb. Com