Doktore molim vas da mi odgovorite jel moje sanje alarmantno i da li sa ovim rezultatima mogu da imam dece prirodnim putem speermogram volumen3. 2 ph 7. 6 viskoznost normalna likfevakcija 12 spermatozoida /ml 40. 0 x 10 na sesti spermatozoida/v 128 x 10 na sesti leukocita 0. 5 okruglih celija nema zivih speematozoida 42 nezivih spermatozoida 58 progresivno brzo 8 progresivno sporo 5 neprogresivno 31 nepokretno 56 normalnih formi 0. 31 abnormalnih formi 0. 69 aglutinacije nema

    Odgovoreno: 03. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Spermogram se salje uvek skeniran. Ovako,
      ako sam dobro razumeo, smanjen je procenat pokretljivih spermatozoida
      a takodjer i procenat spermatozoida normalnog oblika.
      spermogram treba za neko vreme ponoviti pa ako su nalazi isti ili slicni
      preduzeti dijagnostiku a potom i lecenje.
      u svakom slucaju sanse za oplodnju prirodnim putem su dobre.