Dobro vece imam edno pitanje u 2002 god sam se operirao od bruh, desni testis bio kacen gore, ok to proslo, sve ok ali posle to otidov vo skopje i napravivme nekoj analizi, i zaklucija doktorite deka mojite hormoni se izpod nula, i mi rekoja deka treba da stavam sekoj mesec testosteron tempo ampula. Od 2003 god. I dan danas ja sekoj mesec stavam testosteron, e sega sakam da aprasam dali e potrebno da prodolzam, ili da prekinam, ili pak da zgolemam dozata? Bidejki ampulata e od 250 ml i bi ve zamolil ova da ne se prikazuva na vasata stranica, ako e mozno da ostane megu mene i vas kako lekar-odgovorot napisete migo na mojot e-meil? Pozz

    Odgovoreno: 03. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Ja ne vidim vas meil i moj odgovor ce izici na ovoj stranici sa koje se vas meil
      takodjer nece videti.
      oko terapije sa testosteronom treba da vidite sa vasim endokrinologom odnosno
      doktorom koji vam to ordinira.