Poštovanje. Pojavio mi se jedan cudan problem sa testesima. Naime, primećujem da u poslednje vreme nekako previše idu negde gore, i kao da je desni postao malo manji. Ponekad a posebno preko dana se prilično slabo vide, a ponekad mi deluju iskošeni, opet desni u odnosu na levi. Kada sam duže u ležećem položaju ste se nekako vrati u normalno stanje. Mislim da nekako najviše odlaze gore prilikom ejakulacije, koja ponekad zbog toga postaje ili malo teza, jedan deo se nekako zadržava u meni, ili jednostavno ne osećam nikakvo zadovoljstvo. Ovo nije konstantno i dešava se da bude sve savršeno i tada nema tih neobičnih nestanaka testisa nebu pod oblake. Iako možda nema veze sa oblašću i zdravom logikom, slučaj u kome skoro uvek nestaju negde gore je minut ili dva pred veliku nuždu a još nisam ni pošao da je izvršim. Ne osećam nikakve bolove, samo me sve to malo brine. Danas sam iz drugih razloga radio opštu laboratoriju krv i urin i nema ničeg neobičnog. Kada uriniram takođe nema nikakvih poteškoća. Seksualni odnosi mi nisu naročito redovni i česti, ali jesu sa istim partnerom godinama. Hvala vam puno na vašem odgovoru.

    Odgovoreno: 01. 04. 2012.
    • Poštovani,
      Kao prvo pregledajte endoskopski debelo crevo/kolonoskopija/. Znaci javite se gastroenterologu.
      moguce je da neki proces u rektumu ili kolonu /zapaljenski ili neke druge prirode/deluje nadrazajno
      na nerve koji inervisu kremasterni misic. Posledica toga bila bi kontrakcija misica sa podizanjem
      testisa u ingvinalni kanal.